Telefón

+421 31 559 1188

Email

czajlikranch@gmail.com

http://skhu.eu/

#InterregSKHU #BuildingPartnership #EuropeanUnion #DanubeBendEquestrianTourism
http://www.skhu.eu/

SKūüáłūüáį

N√°zov programu: Interreg Slovensk√° republika – MańŹarsko

N√°zov projektu: Jazdeck√Ĺ turizmus v Ohybe Dunaja

Jazdeck√Ĺ turizmus v Ohybe Dunaja

Kód projektu: SKHU/1902/1.1/009

Celkov√Ĺm cieńĺom projektu je zv√ĹŇ°iŇ• atraktivitu jazdeckej turistiky v Ň°irŇ°ej cezhranińćnej oblasti Dunajsk√©ho ohybu medzi Domony (HU) a Dunajsk√Ĺm Kl√°tovom (SK) a zv√ĹŇ°iŇ• popularitu a n√°vŇ°tevnosŇ• jazdeckej turistiky. Cieńĺom Ňĺiadaj√ļcich zdruŇĺen√≠ (v s√ļńćasnosti p√īsobiacich v oblasti jazdeck√©ho Ň°portu a dedińćstva) je rozŇ°√≠riŇ• svoje hlavn√© neziskov√© ńćinnosti na oblasŇ• jazdeck√©ho vońĺn√©ho ńćasu a cestovn√©ho ruchu (vzdel√°vanie v oblasti jazdectva, jazdeck√© v√Ĺlety, prehliadky kon√≠, s√ļŇ•aŇĺe kon√≠) s cieńĺom rozŇ°√≠riŇ• svoju cieńĺov√ļ skupinu a zv√ĹŇ°iŇ• finanńćn√ļ ŇĺivotaschopnosŇ• svojich ńćinnost√≠ posilnen√≠m ich √ļlohy v cestovnom ruchu a zv√ĹŇ°en√≠m dopytu po ich sluŇĺb√°ch. Na tento √ļńćel pl√°nuj√ļ v oboch projektov√Ĺch lokalit√°ch vybudovaŇ• kvalitn√ļ infraŇ°trukt√ļru jazdeck√©ho cestovn√©ho ruchu s cieńĺom zv√ĹŇ°iŇ• miestny cestovn√Ĺ ruch a podporiŇ• cezhranińćn√© jazdenie:
-V Domon√°ch vznikne jazdeck√© centrum s jazdeck√Ĺmi stajŇąami, doplnkov√Ĺmi turistick√Ĺmi sluŇĺbami a informańćn√Ĺm miestom pre jazdcov na koni. Cieńĺov√© skupiny: jazdci na koŇąoch HU&SK, Ň°kolsk√© skupiny a hotelov√≠ hostia.
– V Dunajskom Kl√°tove sa v r√°mci projektu zorganizuj√ļ 2 medzin√°rodn√© jazdeck√© s√ļŇ•aŇĺe, z ktor√Ĺch jedna bude kvalifik√°ciou na Svetov√Ĺ poh√°r a jedin√° na Slovensku.
Cieńĺov√© skupiny: √ļńćastn√≠ci v√Ĺuńćby jazdenia a Ň°kolsk√Ĺch jazdeck√Ĺch t√°borov, div√°ci v√Ĺstav kon√≠, jazdci SK&HU, pretek√°ri a z√°ujemcovia o jazdeck√Ĺ Ň°port.
Obe oblasti sluŇĺieb maj√ļ v regi√≥ne svoje miesto vńŹaka komplexnej a kvalitnej ponuke jazdeck√©ho cestovn√©ho ruchu. SluŇĺby 21. storońćia pom√īŇĺu pril√°kaŇ• mlad√Ĺch ńĺud√≠, a t√Ĺm vychovaŇ• nov√ļ gener√°ciu jazdcov, ktor√° vytvor√≠ dlhodob√Ĺ dopyt po rozvoji.

V√ĹŇ°ka pr√≠spevku: 419.602,75 EUR

Ved√ļci partner: L√°z√°r Equestrian Park Sport Association

Projektov√Ĺ partner: JAZDECK√Ě KLUB CZAJLIK RANCH

Projekt je spolufinancovan√Ĺ z prostriedkov Eur√≥pskej √ļnie z Eur√≥pskeho fondu region√°lneho rozvoja

HUūüá≠ūüáļ

A program neve: Interreg Szlov√°kia – Magyarorsz√°g

A projekt címe: Dunakanyar lovas turizmus

Lovasturizmus a Dunakanyarban

Projekt kódja: SKHU/1902/1.1/009

A projekt √°ltal√°nos c√©lja a lovasturizmus vonzerej√©nek n√∂vel√©se a Dunakanyar t√°gabb, hat√°rokon √°tny√ļl√≥ t√©rs√©g√©ben, Domony (HU) √©s Dunajsk√Ĺ Kl√°tov (SK) k√∂z√∂tt, valamint a lovasturizmus n√©pszerŇĪs√©g√©nek √©s l√°togatotts√°g√°nak n√∂vel√©se. A p√°ly√°z√≥ (jelenleg a lovassport √©s a lovas √∂r√∂ks√©g ter√ľlet√©n tev√©kenykedŇĎ) egyes√ľletek c√©lja, hogy non-profit alaptev√©kenys√©g√ľket a lovas szabadidŇĎ √©s turizmus ter√ľlet√©re (lovasoktat√°s, lovast√ļr√°k, lovasbemutat√≥k, lovasversenyek) is kiterjessz√©k, hogy a turizmusban bet√∂lt√∂tt szerep√ľk erŇĎs√≠t√©se √©s a szolg√°ltat√°saik ir√°nti kereslet n√∂vel√©se r√©v√©n sz√©les√≠ts√©k c√©lk√∂z√∂ns√©g√ľket √©s n√∂velj√©k mŇĪk√∂d√©s√ľk p√©nz√ľgyi √©letk√©pess√©g√©t. Ennek √©rdek√©ben a k√©t projekt helysz√≠n√©n magas sz√≠nvonal√ļ lovas turisztikai infrastrukt√ļra fejleszt√©s√©t tervezik, mind a helyi turizmus n√∂vel√©se, mind a hat√°rokon √°tny√ļl√≥ lovagl√°s n√©pszerŇĪs√≠t√©se √©rdek√©ben:

-Domonyban lovasközpontot hoznak létre lovardákkal, további turisztikai létesítményekkel és lovas információs ponttal. Célcsoportok: HU&SK lovasok, iskolai csoportok és szállodai vendégek.

– Dunajsky Kl√°tovban a projekt keret√©ben 2 nemzetk√∂zi fogathajt√≥versenyt szerveznek, amelyek k√∂z√ľl az egyik vil√°gbajnoki selejtezŇĎ lesz, √©s az egyetlen Szlov√°ki√°ban, valamint jav√≠tj√°k a versenyp√°ly√°k karbantart√°s√°ra szolg√°l√≥ felszerel√©st.

Mindk√©t szolg√°ltat√°si ter√ľlet a lovasturisztikai k√≠n√°lat komplex √©s magas sz√≠nvonal√°nak k√∂sz√∂nhetŇĎen hi√°nyp√≥tl√≥ a r√©gi√≥ban. A 21. sz√°zadi szolg√°ltat√°sok seg√≠tenek a fiatalok bevonz√°s√°ban √©s ez√°ltal a lovasok √ļj gener√°ci√≥j√°nak kinevel√©s√©ben, hossz√ļ t√°v√ļ fejleszt√©si ig√©nyt teremtve.

A z√∂ld mobilit√°s cs√∂kkenti a turizmus √∂kol√≥giai l√°bnyom√°t; az eg√©szs√©ges akt√≠v kikapcsol√≥d√°si lehetŇĎs√©gek jav√≠tj√°k a helyi lakosok √©letminŇĎs√©g√©t. A versenyek lehetŇĎs√©get biztos√≠tanak a lovas versenyzŇĎknek, hogy megmutass√°k tud√°sukat √©s kvalifik√°lj√°k magukat a vil√°gbajnoks√°gra.

Az ERDF támogatás összege: 419.602,75 EUR

VezetŇĎ partner: L√°z√°r Lovaspark Sportegyes√ľlet

Projekt partner: CZAJLIK RANCH LOVASKLUB

A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósul meg.