V srdci poľnohospodárstvom zaťaženého Žitného ostrova sa na ploche 306 hektárov rozprestiera národná prírodná rezervácia Klátovské rameno. Ide o mimoriadne cenné územie so zachovalými spoločenstvami vodnej vegetácie a komplexami typických lužných lesov, ktorá je domovom vzácnych a druhov rastín a živočíchov. Za národnú prírodnú rezerváciu bola táto oblasť vyhlásená v roku 1993 vyhláškou Ministerstva životného prostredia Slovenskej republiky.
                                                                                                
   
Mapa regiónu

   

HIPPOTERAPIA:

Liečba pomocou koní /hippoterapia/ je terapeutická metóda pod dohľadom lekárskeho dozoru na zlepšovanie stavu a kvality života postihnutých a ranených osôb. Vo veľkej miere sa uplatňuje pri liečbe neurologických symptómov, ortopedických nálezov či psychických ochorení. Je to komplexná rehabilitačná metóda, ktorá spája šport, liečiteľstvo, psychológiu a pedagogiku.

Za pomoci našich školených odborníkov a špeciálne vycvičených terapeutických koní prebieha cvičenie v krytej jazdiarni. Liečba doplnená individuálnymi cvičeniami zlepšuje fyzický aj psychický stav pacientov.
 

Cena hippoterapie je 7 € / 1 procedúra

 
     
 

Copyright (c) Czajlik Ranch, May 2012. All rights reserved. Webdesign: gART